Zalety kart paliwowych Flotex

Karty paliwowe Flotex Polska przeznaczone są dla małych i średnich firm, posiadających flotę samochodową, wykorzystywaną na potrzeby prowadzonej działalności. Jakie są zasady korzystania z kart oraz zalety z tym związane?

Przede wszystkim oszczędność

Najistotniejszą kwestią dla firm używających w swojej działalności samochodów jest obniżenie kosztów tankowania. Karta paliwowa Flotex umożliwia uzyskanie atrakcyjnych rabatów za każdy litr paliwa. Każdy przedsiębiorca wie, jak duża jest to oszczędność przy częstym tankowaniu kilku lub więcej służbowych pojazdów. W ramach usługi udostępniamy klientom również specjalną usługę „mapa cen. W naszym portalu internetowym można znaleźć listę wszystkich stacji, na których odbywało się tankowanie i w przyszłości wybrać najtańszą opcję. Niejednokrotnie daje to oszczędności rzędu kilkunastu groszy na litrze. Karta paliwowa Flotex umożliwia korzystanie z jednej z sieci stacji benzynowych w Polsce. Klienci mogą zatem wybrać spośród następujących dostawców paliw: ORLEN, BLISKA, SHELL i BP. Za pomocą kart można również dokonywać opłat za przejazd autostradami A1,A2 i A4, a także dodatkowo korzystać z sieci Lotos przy użyciu karty Shell oraz ze stacji CirkleK wykorzystując kartę BP.

Transakcje bezgotówkowe — oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejną zaletą korzystania z kart paliwowych Flotex jest możliwość bezgotówkowego rozliczania się. Oznacza to, że firma nie musi wydawać kierowcom zaliczek na paliwo. Wszystkie dane dotyczące tankowania na całej trasie zapisywane są w systemie, a sama płatność dokonywana jest kartą paliwową, udostępnioną danemu kierowcy. Na koniec miesiąca wydawana jest faktura zbiorcza. Dostępny jest oczywiście wygodny system faktur elektronicznych. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz uniknięcie dodatkowych kosztów księgowych związanych z rozliczaniem dużej ilości faktur. Zdecydowanie usprawnia to działanie firmy i pozwala skupić się na najważniejszych aspektach.

Kontrola wydatków

Jedną z korzyści, jakie daje karta paliwowa Flotex jest możliwość pełnej kontroli ilości tankowanego paliwa oraz kosztów z tym związanych. Klienci biznesowi bowiem mają opcję dowolnego zaprogramowania karty. Można więc ustalić na niej górny limit kwoty, do jakiej kierowca może zatankować paliwo. Wszystkie transakcje są ponadto odnotowywane w systemie. Można skontrolować nie tylko ilość paliwa wlanego do baku, ale również każdy inny zakup dokonany na stacji. Na tej podstawie sporządzana jest szczegółowa historia transakcji oraz dokładne raporty miesięczne, uwzględniające także porównanie kosztów i uzyskanych rabatów. Przy tak ścisłej kontroli firma nie tylko wie, ile dokładnie wynoszą wydatki związane z posiadaniem floty samochodowej, ale również może dokładnie je zaplanować i zredukować do minimum.

Karta paliwowa Flotex wystawiana jest na okaziciela lub imię i nazwisko kierowcy (karta typu K) albo na numer rejestracyjny pojazdu (karta tupu S).

Usługi dodatkowe

Istnieje możliwość korzystania również z innych usług w ramach karty paliwowej? Należą do nich produkty i usługi dostępne na stacjach PKN Orlen i BP oraz Shell, czy dokonywanie opłat za parkowanie (w wyznaczonych strefach parkingowych). Zapraszamy na stronę firmy: https://www.flotex.pl/

Karta paliwowa Flotex Polska to rozwiązanie niezwykle innowacyjne, pozwalające ograniczyć wydatki na flotę samochodową do minimum. Każda firma, w której korzysta się z pojazdów na co dzień, powinna zaopatrzyć swoich kierowców w tego typu udogodnienie.