Profesjonalne pompy próżniowe do igłofiltrów

Odwadnianie oraz obniżanie poziomu wody gruntowej przy zastosowaniu igłofiltrów, staje się obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań w branży budowlanej. Wynika to przede wszystkim z wysokiego poziomu efektywności tego typu prac. Przy pomocy zestawu igłofiltrowego, można bardzo skutecznie i co ważne szybko obniżyć poziom wody gruntowej w terenie podmokłym na tyle, aby możliwe było przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac. Warto więc poszerzyć nieco bardziej swoją wiedzę w tym zakresie, aby jeszcze skuteczniej realizować wszelkiego rodzaju prace budowlane.

 

Efektywne odwadnianie przy pomocy igłofiltrów

 

Przede wszystkim chodzi tutaj o to, iż zastosowanie igłofiltrów w procesie odwadniania, zapewnia nam o wiele lepsze i większe możliwości niż jakiekolwiek inne technologie. Tutaj nie dopuszczamy, żeby woda gruntowa w ogóle dostała się do wykopów, a nie tylko odpompowujemy ją już z wykopów. W wielu przypadkach jest to działaniem wręcz niezbędnym, bowiem napływająca woda gruntowa będzie stwarzać realne i poważne zagrożenia. Przede wszystkim może podmywać brzegi wykopów prowadząc z czasem do ich zarabowania się.

 

Bardzo ważną zaletą igłofiltrów jest możliwość tworzenia instalacji piętrowych. W tym przypadku po ustawieniu rzędu igłofiltrów i zrealizowaniu wykopu na głębokość 5-6 metrów, można w jego wnętrzu zamontować kolejną instalację igłofiltrową, aby zabezpieczyć następne 5-6 metrowe piętro wykopów. Jest to wielka zaleta tego rodzaju rozwiązań w przypadku, kiedy potrzebujemy o wiele głębszych wykopów ziemnych.

 

Nowoczesne pompy próżniowe do igłofiltrów

 

Wydajność instalacji igłofiltrowych będzie w dużej mierze uzależniona od samego agregatu pompowego zastosowanego w instalacji. Do zdecydowanie najbardziej korzystnych rozwiązań, należy tutaj zaliczyć pompy tłokowe. Zapewniają one nam możliwość utrzymania ciągle tej samej wysokości podnoszenia, niezależnie od wydajności pompowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą także wszelkiego rodzaju pompy próżniowe do igłofiltrów bowiem zapewniają nam szybką ewakuację powietrza w instalacji. Wiadomo, iż powietrze będzie negatywnie wpływać na proces tłoczenia i ssania wody z instalacji. W przypadku zaś instalacji igłofiltrowych, powietrze będzie się pojawiać w instalacji w dość sporych ilościach. Szczególnie na późniejszych etapach realizacji prac. W początkowej bowiem fazie, będziemy mieć do czynienia z duża ilością transportowanej wody. Potem zaś, coraz częściej do instalacji przedostawać się będzie powietrze. Tak więc, pompy próżniowe do igłofiltrów, zapewniające skuteczną i szybką ewakuację powietrza, będą tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Zaraz po pompach tłokowych. Warto o takich kwestiach pamiętać, przystępując do realizacji prac w terenie podmokłym. Efektywność prowadzonych prac będzie bowiem silnie uzależniona od prawidłowego doboru pompy do konkretnych warunków pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *