Płać kartą paliwową i oszczędzaj na prowadzeniu firmowej floty

Karta paliwowa to świetna opcja dla każdej firmy, która posiada auta służbowe. Niezależnie od tego, czy mamy jedno auto, czy dużą flotę z prawdziwego zdarzenia, możliwość opłacenia wielu usług kartą paliwową bardzo ułatwi nam życie. Na czym polega działanie karty paliwowej? Co jeszcze można z nią zrobić poza tankowaniem? Która z kart dostępnych na rynku umożliwia nam praktycznie nieograniczone tankowanie w całym kraju?

Czym jest karta paliwowa?

Można powiedzieć, że karta paliwowa to karta płatnicza naszego samochodu. Przypisywana jest do konkretnego pojazdu firmowego, ale może być również wystawiona na imię i nazwisko kierowcy lub przypisana do danych firmy. Z karty wystawionej na numer rejestracyjny samochodu może korzystać kilku kierowców jednocześnie, ale można też założyć indywidualną kartę paliwową dla każdego z kierowców. Najważniejszą funkcją karty jest oczywiście umożliwienie bezgotówkowej płatności za paliwo, co ułatwia rozliczanie zakupów w ramach firmy, a także minimalizuje ryzyko nieuczciwości ze strony nierzetelnych pracowników. To jednak nie jest jedyne zastosowanie karty – ma ona o wiele więcej ciekawych funkcji.

Dlaczego warto korzystać z karty paliwowej?

Poza tankowaniem paliwa, wiele kart flotowych umożliwia nam także umycie samochodu na myjni, zapewnienie postoju w płatnej strefie parkowania czy opłacenie przejazdu przez bramki autostradowe, a także uiszczania opłat przez system viaToll. Wyposażając samochód służbowy w kartę sprawiamy, że pracownik nie musi nas prosić o żadne dodatkowe pieniądze na wydatki związane z trasą – może wszystkie operacje opłacić z karty, a my dostaniemy to w jednym rozliczeniu.

Jedno rozliczenie dla wszystkich tankowań w ciągu miesiąca – czy to możliwe?

Obecnie w ramach karty FLOTEX POLSKA (poznaj naszą ofertę: https://www.flotex.pl/) możemy płacić za paliwo praktycznie w 90 procentach stacji benzynowych w całej Polsce: w sieci ORLEN, BP oraz Shell, a także w LOTOS i CirkleK. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się, którą stację paliw wybrać. co więcej, bez względu na miejsce tankowania, nadal otrzymamy zbiorczą fakturę za wszystkie płatności. Jest to niesamowita wygoda zarówno dla właścicieli firm, jak i dla pracowników. Na systemie kart paliwowych skorzysta również działu księgowości: my nie musimy martwić się o zagubione faktury, a księgowa nie utonie w niezliczonej ilości dokumentów do rozliczenia.

Karty paliwowe FLOTEX POLSKA są niezastąpione pod wieloma względami. Nie tylko umożliwiają nam zakup paliwa z niemal każdej stacji koncernowej w kraju, ale także pozwoli wygenerować zbiorczą fakturę za wszystkie operacje związane z prowadzeniem floty oraz skorzystać z różnych dodatkowych usług poza tankowaniem. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wyborem karty paliwowej, zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą FLOTEX POLSKA.