Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego

Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z faktu, iż dobrze prowadzona księgowość  to absolutna podstawa  każdej firmy. Rachunki, faktury, rozliczenia – jeśli masz do nich pełny wgląd, w łatwy sposób możesz ograniczać zbędne wydatki, a w przypadku ewentualnej kontroli, możesz spać spokojnie. Jednak znalezienie dobrego biura księgowego nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Czym powinno się charakteryzować profesjonalne biuro rachunkowe?

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego

 

To czy biuro rachunkowe jest godne uwagi, definiują dwa czynniki. Po pierwsze wykształcenie właścicieli i pracowników danego biura – pomimo iż od kilku lat w Polsce zawód księgowego można wykonywać bez posiadania certyfikatów, to wykształcenie wyższe gwarantuje, że dana osoba ma wiedzę niezbędną do prowadzenia ksiąg. Nie można jednak w pełni stwierdzić, że osoby bez wykształcenia wyższego, będą wykonywać swoją pracę nieprofesjonalnie – dyplom jest wskazówką, na którą warto zwrócić uwagę, a nie jednoznacznym wyznacznikiem jakości usług czy poziomu wiedzy.

 

Na drugą kwestię składają się kwalifikacje księgowych oraz podejście do klienta – w tym przypadku nie możemy liczyć dyplomy, potwierdzające biegłość w tej dziedzinie. Możesz to jednak sprawdzić na własną rękę już na pierwszym spotkaniu z potencjalną księgową. Zwróć uwagę na to, jak zwraca się do Ciebie, czy jest zaangażowana w rozmowę i dodaje własne, branżowe informacje, które są ważne dla omawianego tematu. Warto też przygotować sobie wcześniej kilka pytań, które zadasz podczas takiej rozmowy. Dobrze przygotować także  odpowiedzi, dzięki temu „przetestujesz” wiedzę księgowej.

 

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe

 

Wcześniej wspominaliśmy o tym, jak sprawdzić, czy dane biuro rachunkowe jest rzetelne, pozostaje jeszcze pytanie: gdzie szukać księgowości? Najprostszą odpowiedzią jest oczywiście Internet – w sieci znajdziecie mnóstwo ofert, a co ważniejsze opinii i komentarzy, które już na starcie pomogą oddzielić firmy godne uwagi, od tych, które nie potrafią sprostać oczekiwaniom. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć chwilę wolnego czasu i wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę – np. księgowość Toruń, a następnie wybrać biuro, które wzbudziło Twoje zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *