Bitcoin – interesujące fakty

Od dłuższego czasu bitcoin utrzymuje się na liście bardzo popularnych tematów. Zdania na temat jego przyszłości nadal są podzielone – co świadczy przede wszystkim o tym, że jest jeszcze sporo aspektów, o których nie wiemy wszystkiego.

Rozmowy dotyczące kwestii tak dużych środków, jakie kryją się za walutami cyfrowymi – ze szczególnym uwzględnieniem bitcoina – budzą zainteresowanie zarówno wśród specjalistów, jak i osób zupełnie niezwiązanych z tą tematyką.

Dziś przedstawimy Ci garść ciekawostek na temat waluty cyfrowej, która bije rekordy popularności, ciągle jest “nieodkrytym lądem” i skrywa w sobie ogromny potencjał.

Wykopywanie się zakończy

Pewnie zdarzyło Ci się słyszeć o tym, że bitcoin jest wykopywany. Będąc walutą cyfrową – jest jednak ograniczony. Kiedy liczba bitcoinów wyniesie 21 milionów – zakończy się ich wydobywanie.

3 stycznia 2009 r. wykopano pierwszy blok, natomiast szacuje się, że ostatni bitcoin zostanie wydobyty do 2140 roku.

Twórca bitcoina

Większość źródeł podaje, że twórcą bitcoina jest Satoshi Nakamoto. Podmiot jest niezwykle tajemniczy – w gruncie rzeczy, nie wiadomo nawet czy jest to jedna osoba, czy może grupa programistów. Niemniej jednak – to właśnie takim pseudonimem “podpisuje się” anonimowy twórca waluty cyfrowej.

Początki były nieco innej – co łączy pizzę i bitcoin

Dzisiaj bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną walutą cyfrową, która zdominowała branżę w zakresie popularności. Mówią o niej zarówno amatorzy, którzy właśnie dzięki bitcoinowi postanowili rozpocząć przygodę w świecie walut, jak też doświadczeni specjaliści.

Tym bardziej ciekawe wydaje się to, że pierwsza transakcja z wykorzystaniem bitcoina była płatnością za pizzę!

Do tego – fascynującego dziś – wydarzenia doszło 22 maja 2010 roku. Płatność za pizzę była pierwszym udokumentowanym zakupem towaru w zamian za bitcoiny.

Przenosząc tę sytuację do dzisiejszych realiów i kursu bitcoina – osoba, która nabyła dwie pizze, wydałaby na nie kwotę o niebotycznych rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *