Biegły rewident Łódź – jakie ma obowiązki?

Rewident, zwany jest inaczej audytorem. Jest to stanowisko, które bardzo często mylone jest z księgowością, a prawda jest taka, że biegli rewidenci łódź zajmują się weryfikacją czynności zawodowych księgowych. Jest to zawód zaufania publicznego. Jest to więc zajęcie bardzo odpowiedzialne, które wymaga posiadania zdolności analitycznych, a także wiedzy interdyscyplinarnej. Ich działalność polega głównie na weryfikacji informacji finansowych, które przedstawione są do publicznej informacji przez podmioty prawa handlowego.

Biegły rewident Łódź nie jest księgowym

Zacznijmy od tego, że biegli rewidenci to nie księgowi. Przez lata ten zawód mocno ewoluował, a obecnie wnioskować można z ustawy, że biegły rewident zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych oraz nadzorem publicznym. Jeżeli ktoś chce pełnić ten zadów, to konieczne jest uzyskanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów, który jest prowadzony przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów. Wpis ten poprzedzany jest szeregiem wymogów, które należy spełnić. Konieczne jest między innymi:

• Ukończenie studiów wyższych,
• Odbycie rocznej praktyki w zakresie rachunkowości,
• Ukończenie i zdanie egzaminu ustnego dyplomowanego, który ma sprawdzić wiedzę zdobytą w trakcie aplikacji.

Czym zajmuje się biegły rewident Łódź?

Biegły rewident Łódź wykonuje czynności zawodowe, które kierowane są zasadami niezależności, a także estetyki zawodowej. Jest to osoba, która związana zostaje tajemnicą zawodową, dotyczącą informacji, a także całej dokumentacji z zakresu wykonywanych przez niego działań. Obowiązek zachowania tajemnicy nie jest ograniczony w czasie. W zakres ich obowiązków wchodzi przegląd i sprawdzenie sprawozdań finansowych, a także wykonywanie innych usług, które uregulowane są odrębnymi przepisami.

Zadzwoń:
+42 614 25 85

Zobacz stronę:
http://www.atax.info.pl/
biegły rewident Łódź

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *