Warunki uzyskania kredytu dla obcokrajowca

Do niedawna obcokrajowcy, którzy chcieli zaciągnąć kredyt https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ w polskim banku musieli najpierw posiadać polskie obywatelstwo. Obecnie nie ma takiego wymogu i obcokrajowcy również mogą liczyć na finansową pomoc. Jednak, tak jak w przypadku Polaków, tak również cudzoziemcy muszą spełnić pewne warunki, by taką pomoc otrzymać, Sprawdź, co musisz zrobić, by zaciągnąć kredyt dla obcokrajowców.

 

Kiedy mogę starać się o kredyt dla obcokrajowca

Dochody – podstawą udzielenia kredytu jest osiąganie legalnych dochodów w placówce zarejestrowanej na terenie Polski. Na najlepsze warunki, tak samo jak w przypadku polskich klientów mogą liczyć osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony (ewentualnie umowy o pracę na czas określony). Oczywiście istnieją instytucje, które akceptują dochód z umowy zlecenia i umowy o dzieło, a także z kontraktów i samozatrudnienia, dlatego trzeba dobrze rozejrzeć się wśród ofert.

 

Historia i zdolność kredytowa – banki zawsze sprawdzają te parametry. W przypadku udzielania kredytu dla obcokrajowców również konieczne jest sprawdzenie historii i zdolności kredytowej. Dlatego każdy cudzoziemiec, który myśli o kredycie powinien od samego początku swojego pobytu w Polsce starać się budować swoją historię kredytową. Warto założyć konto w banku, na które regularnie będzie wpływać wynagrodzenie i z którego będzie regularnie korzystać. Po pewnym czasie warto dodatkowo postarać się o przyznanie karty kredytowej lub limitu na koncie. Taka aktywność (oczywiście przy regularniej spłacie) będzie budować wiarygodność obcokrajowca w oczach banku, co z kolei wpłynie na pozytywną ocenę historii kredytowej.

 

Jeśli klient zostanie pozytywnie oceniony przez bank, udzielający kredytu dla obcokrajowców może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Będzie traktowany podobnie jak rodowici Polacy, z tą różnicą, że wymagane będzie od niego okazanie m.in. karty stałego (lub czasowego) pobytu, zaświadczenie o meldunku w Polsce czy raport kredytowy z kraju pochodzenia. Tak czy inaczej, otrzymanie kredytu przez obcokrajowca w Polsce jest możliwe i każdy może liczyć na pomoc banku, jednak warto o kredyt ten starać się za pośrednictwem wykwalifikowanych doradców Zwoleń Habza Finanse.